Babiččino víno k maceraci - lipový květBabiččino víno k maceraci - lipový květ

Babiččino macerační víno - lipový květ

SKU: BC062309
Běžná cena:
Prodejni cena 139,67 Kč
Prodejni cena bez DPH 139,67 Kč
Discount
Babiččino bílé bylinné víno 0,75 l Chardonnay dodávané se směsí bylin určených k maceraci (vyluhování) pro přípravu bylinného vína. Byliny - lipový květ - pomáhá při nachlazení.
 

Neprodejné osobám mladším 18 let

Babiččino macerační víno 0,75 l - lipový květ (při nachlazení)

Nová kolekce babiččiných vín a směsí bylin vám umožní připravit si doma své vlastní unikátní bylinné víno, které můžete sami užívat nebo svým vínem obdarovat své blízké.

Lípa malolistá: má široké spektrum použití, pomáhá proti křečím, zvyšuje pocení, zklidňuje, snižuje krevní tlak a zvláčňuje pokožku. Ve směsi s černým bezem nebo hluchavkou bílou se proto používá při onemočněních dýchacího ústrojí, zejména při nachlazení a při kašli, kde pomáhá uvolňovat hleny. Dále při potížích s ledvinami a močovým měchýřem, při slabších problémech se žlučníkem. Listy spařené vodou a smíchané s vínem se používají jako obklady při popáleninách a svalových křečích.

Babička vždycky říkávála: "Když už Tě chřipajzna zachvátí, lipové víno nemoc z těla brzy odvrátí."

Macerace neboli vyluhování je nejobvyklejší a jednou z nejstarších metod zpracování bylin a spočívá ve vyluhování drog např. ve víně, které přijímá aroma a chuť jednotlivých bylin a rozpouští látky v nich obsažené. Postup: víno nalijeme do uzavíratelné nádoby a přidáme bylinky. Nádobu uzavřeme necháme bylinky macerovat ve víně při pokojové teplotě až 48 hodin. Víno následně přecedíme a uchováváme v uzavřené nádobě na chladném a tmavém místě.

Bílé suché víno 750 ml. Země původu Španělsko (Kastilie). Alkohol 12%.