Babiččino víno k maceraci 0,75 l - šípekBabiččino víno k maceraci 0,75 l - šípek

Babiččino macerační víno - šípek

Kód zboží: BC062304

Dárkové babiččino červené víno 0,75 l Merlot dodávané se směsí bylin určených k maceraci (vyluhování) pro přípravu bylinného vína. Bylina - šípek, pro podporu imunity.
139,67 Kč


Popis

Neprodejné osobám mladším 18 let

Babiččino macerační víno - šípek (na podporu imunity)

Nová kolekce babiččiných vín a směsí bylin vám umožní připravit si doma své vlastní unikátní bylinné víno, které můžete sami užívat nebo svým vínem obdarovat své blízké.

Šípek: Oblíbený šípkový čaj, je v zimním období cenným zdrojem vitamínu C. Z plodu je možné vyrobit víno, šípkovou marmeládu nebo sirup. Sirup se dříve vyráběl i z korunných plátků růží, pomáhal při horečkách a ledvinových chorobách. Díky kombinaci vápníku, rutinu a vitamínu C jsou šípky nejlepším přírodním lékem proti paradentóze a onemocnění dásní.

Babička vždycky říkávála: "Šípkovým vínem si zdraví podpořím, pak se s nemocí nikdy nemořím."

Macerace neboli vyluhování je nejobvyklejší a jednou z nejstarších metod zpracování bylin a spočívá ve vyluhování drog např. ve víně, které přijímá aroma a chuť jednotlivých bylin a rozpouští látky v nich obsažené. Postup: víno nalijeme do uzavíratelné nádoby a přidáme bylinky. Nádobu uzavřeme necháme bylinky macerovat ve víně při pokojové teplotě až 48 hodin. Víno následně přecedíme a uchováváme v uzavřené nádobě na chladném a tmavém místě.

Červené suché víno 750 ml. Země původu Španělsko (Kastilie). Alkohol 12%.

 

Hodnocení

Tento produkt nebyl ještě hodnocen. Buďte první. Stačí se registrovat a můžete hodnotit.