Babiččino víno k maceraci 0,75 l - černý bez plodBabiččino víno k maceraci 0,75 l - černý bez plod

Babiččino macerační víno - černý bez plod


BC062307

Dárkové babiččino bílé víno 0,75 l Chardonnay dodávané se směsí bylin určených k maceraci (vyluhování) pro přípravu bylinného vína. Byliny - černý bez plod je vhodný nejen při nachlazení.
139,67 Kč


Popis

Neprodejné osobám mladším 18 let

Babiččino macerační víno - černý bez - plod (nejen když na tebe něco leze)

Nová kolekce babiččiných vín a směsí bylin vám umožní připravit si doma své vlastní unikátní bylinné víno, které můžete sami užívat nebo svým vínem obdarovat své blízké.

Bez černý - plod: štáva z plodů působí blahodárně při léčení migrén a nervových chorob, zejména při zánětu trojklaného nervu. Čerstvé plody mají projímavý účinek, naopak sušené se používají proti průjmům.

Babička vždycky říkávála: "Uvař a vypij si svařák z bezu a nemoc si řekne - na Tebe nevlezu!"

Macerace neboli vyluhování je nejobvyklejší a jednou z nejstarších metod zpracování bylin a spočívá ve vyluhování drog např. ve víně, které přijímá aroma a chuť jednotlivých bylin a rozpouští látky v nich obsažené. Postup: víno nalijeme do uzavíratelné nádoby a přidáme bylinky. Nádobu uzavřeme necháme bylinky macerovat ve víně při pokojové teplotě až 48 hodin. Víno následně přecedíme a uchováváme v uzavřené nádobě na chladném a tmavém místě.

Bílé suché víno 750 ml, Chardonnay. Země původu Španělsko (Kastilie). Alkohol 12%.

 

Hodnocení

Tento produkt nebyl ještě hodnocen. Buďte první. Stačí se registrovat a můžete hodnotit.