Česká pivní kosmetika

Tradice pivních lázní

Tradice pití piva má dlouhé kořeny a podobně dlouhá je i tradice pivních lázní. Je pravděpodobné, že si tuto relaxační proceduru lidé dopřávali již během starověku. První zmínky o tom jsou starší více než 2 000 let. Jak známo, tehdejší pivo se však od toho dnešního velmi lišilo a například s přidáváním chmele se začalo nejspíše až během 8. století. Původní pivní lázně se tedy od těch současných lišily, neboť právě role chmele je v nich nezastupitelná.

Pivní lázně patří k jednomu z neoblíbenějších druhů lázní. Jedná se o velmi starou a unikátní lázeňskou terapii, kde jsou využívány účinky relaxace v teplé vodě s příměsí přírodních surovin ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které v pivních lázních působí blahodárně na vaše tělo.

Teplota vody mezi 34 – 37 °C zvyšuje mírně srdeční činnost, tím se aktivuje krevní oběh v celém organismu a horká lázeň tak příznivě působí na celou cévní soustavu. Jak voda prohřívá lidské tělo, dochází také k uvolnění svalů, prohřátí kloubů a ostatních částí organismu. Neméně důležité je prohřátí pokožky. Teplá voda uvolňuje kožní póry, ze kterých se následně z těla odplavují škodlivé látky a tím dochází k očistě organismu.

Po absolvování pivní koupele následuje odpočinek většinou na speciálně připraveném lůžku a v zábalu do prostěradla a deky. Doba odpočinku trvá od 20 – 60 minut. Při této fázi dochází k uklidnění a harmonizaci organizmu. Prohřátý organismus dokončuje fázi pocení, srdeční činnost se zklidňuje, pozvolna klesá krevní tlak, uvolňují se svaly a obnovuje tělesná energie. Očištěná, omlazená pokožka přijímá účinné látky, které po koupeli na kůži ulpěly a postupně se do ní vstřebávají skrze póry.

Pivní kosmetika

Naše pivní kosmetika značky Beer Spa či Pivrnec navazuje na tradici výroby piva v Čechách a českých zemích, jejíž počátky se datují až do 10. století n.l.

Jednotlivé přísady do koupele se vyznačují svými charakteristickými příznivými účinky na lidský organismus. Pivo jako přírodní produkt s aktivními složkami přírodního oxidu uhličitého, pivovarských kvasnic a chmele příznivě působí proti ekzémům, akné či celulitidě. Živá kultura pivovarských kvasnic dodává pokožce řadu vitamínů, proteiny a sacharidy. Obecně tak přispívá k celkovému zvláčnění a vyživování pokožky, což zvyšuje její regenerační schopnosti a zklidňuje různé kožní potíže.

Nová receptura naší pivní kosmetiky značek Beer Spa nebo Pivrnec využívá po vzoru moderních pivních koupelí blahodárných účinků pivních kvasnic na pokožku. Samotné extrakty z pivních kvasnic (Saccharomyces Cerevisiae) a chmelu obecného (Humulus Lupulus) mají popsány hydratační a antiseptické účinky. Do receptury přináší proteiny, lipoidy, vitamíny a další vlasům a pokožce prospěšné látky. Kvalitní mycí a ošetřující složky, vyvážené pH a účinná kombinace extraktů zaručují dokonalé a šetrné mytí při zachování přirozeného ochranného filmu a vlhkosti pokožky.

 

 

 

Dárky k narozeninám

 

Tipy na dárek k narozeninám

Hledáte netradiční dárek k narozeninám? Nevíte jaký narozeninový dárek pro vašeho kamaráda nebo přítelkyni? Kulaté narozeniny přítele se blíží a vy nevíte čím ho obdarovat? Určitě vás zaujme naše nabídka originálních dárků k narozeninám.

Dárky ke kulatým narozeninám

Kamarád nebo kamarádka slaví kulaté narozeniny a vy hledáte vhodný dárek, na kterém bude číslo s věkem oslavence. Pro ty kteří rádi mlsají, máme připravený jako dárek narozeninovou čokoládu 100 g s veselými hláškami. Milovníky vína potěšíte bílým narozeninovým vínem Chardonnay nebo červeným Merlot s veselou etiketou. Netradičním narozeninovým dárkem bude určitě kosmetický balíček složený ze sprchového gelu a ručně vyráběného tvarovaného mýdla s číslem. Jde o voňavý originální dárek, kterým jistě zaujmete.

 

 Dárkové víno k 30 narozeninámDárkové bílé víno k 60 narozeninámčokoláda k 18 narozeninámKosmetický balíček k 20 narozeninám

 

Narozeninový dárek

Nemáte nápad na drobný narozeninový pro kolegyni nebo kolegu v práci, spolužáka nebo spolužačku, kamaráda nebo kamarádku či pro přítele nebo přítelkyni? Není nic jednoduššího než z nabídky na našem eshopu vybrat vhodný dárek.

Skvělým sladkým narozeninovým dárkem může být horká čokoláda pro rozpuštění k horkém mléce a pro přípravu lahodného čokoládového nápoje nebo tabulková čokoláda s narozeninovým motivem.

Horká čokoláda k narozeninámHorká čokoláda pro štěstíHorká čokoláda pro tebe

Skvělým sladkým dárkem pro muže bude určitě medovina. Čokoláda k narozeninám některé muže nenadchne, ale medovinou potěšíte téměř každé. Dárkové víno k narozeninám, to je jistě klasika, kterou nikoho nezarmoutíte a navíc zachutná. My vám nabízíme bílé víno Chardonnay a červené víno Merlot, které zrálo na prosluněných španělských svazích. Jde o odrůdové víno s krásnou narozeninovou etiketou, navíc zabalené v dárkové krabičce. Dárkové víno máte tedy již zabalené a o jednu starost tak máte méně. 

 Bílé víno k narozeninámČervené víno k narozeninám

 

Dárky k narozeninám pro dědečka a babičku

Vymyslet narozeninový dárek pro dědečka nebo babičku může být někdy problém. V naší nabídce najdete hodnotnější dárkové koše pro dědečka nebo babičku, dále pak kosmetické dárkové balíčky pro prarodiče, sladké drobné dárky jako jsou čokolády nebo pralinky nebo dárková vína pro babičku a dědečka, které jim jistě zachutnají při pohodových večerních chvilkách. Každá babička nebo dědeček ocení krásný hrneček na čaj nebo kávu nebo odolnější plechový smaltový hrnek s potiskem. Vybrat můžete i další originální dárky, které jsou určené přímo pro babičku a dědečka. Pokud vaše babička ráda vaří, udělá ji radost originální kuchařská zástěra pro babičku. Pro dědečka máme praktický otvírák s magnetem na jeho oblíbené pivečko nebo pro mladší prarodiče osvěžující energetický nápoj.

Dárky k narozeninám pro rybáře, myslivce, hasiče nebo sportovce

Je váš kamarád rybář, myslivec, dobrovolný hasič nebo rád sportuje? Hledáte pro něj dárek, který vystihne jeho koníček. Není nic jednoduššího než na našich stránkách vybrat vhodný dárek. Pro rybáře a myslivce máme dárkové koše, kosmetické dárky, placatky na alkohol, dřevěné motýlky nebo kuchyňské zástěry.

Někdy nebývá snadné najít drobný dárek pro kamarádku k svátku, narozeninám, jen tak pro radost nebo jako poděkování za pomoc. Proto jsme pro vás připravili celou sadu dárků pro kamarádku, ze které bude snažší vybrat.